Dodawanie 1-10

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fview.genial.ly%2F5e80f4b05ad5150d93dd48a6%3Ffbclid%3DIwAR0uTjmtjDjZEfM12u7URFa1AG1eluTI98aOwbGLSmbb60WBi558DnBxaGg&h=AT2im7Sdw-UsUlapEW-rZBz85kYJkdpSbtfyltuZKkhgknTYnajf6Z0WenN9EZEyBBvNzr7eiY7BB0MuODoTCoARAPyH6hzeGUTH8J_FrU6Okx58LUv5IhTy42mWG7JMPSoPWA

Potrenujmy czytanie samogłosek Metodą Krakowską. A dlaczego samogłoski? Ponieważ są one odbierane przez prawą półkulę mózgu i są dla dziecka łatwiejsze. Zapamiętanie dźwięku i obrazu nie jest łatwe – dlatego też, zaczynamy od odczytywania samogłosek.

W związku z epidemią specjaliści zalecają częste mycie i odkażanie rąk. Niestety oba te zabiegi mogą działać bardzo niekorzystnie na nasz naskórek. Domowym sposobem, który zregeneruje naszą skórę dłoni przy okazji redukując lęk i polepszając samopoczucie jest masaż!
Dłoniom naszym i naszych zapracowanych dzieci zrobi dobrze, jeśli po dokładnym umyciu posmarujemy je olejkiem do masażu lub dużą ilością kremu do rąk, a następnie wymasujemy okrężnymi ruchami każdy palec, potem jedną dłonią – grzbiet drugiej, a na koniec głaskając staw nadgarstkowy i przedramię. Masaż odpręża, pobudza krążenie, jest idealnym ćwiczeniem dla uczniów, którzy pracują nad motoryką małą oraz przede wszystkim wspiera więź rodzic – dziecko.

Proszę o skopiowanie linku do przeglądarki aby mieć dostęp do gimnastyki buzi i języka: https://wordwall.net/pl/resource/1016515/%c4%87wiczenia-logopedyczne/gimnastyka-buzi-i-j%c4%99zyka-z-biedronk%c4%85

Propozycja logopedyczna na ten tydzień. Należy pobrać kartę, pokolorować lub narysować śmieszną minkę i wraz ze swoim rysunkiem zaprezentować na fotografii, którą opublikujemy na stronie przedszkola. Miłej zabawy 🙂

Szanowny Rodzicu!

W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju i zarządzeniu dotyczącemu zdalnego nauczania, zwracam się do Państwa o pomoc w opanowaniu umiejętności prawidłowej wymowy dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną. Drodzy Rodzice, zaglądajcie wraz z dziećmi do zeszytów logopedycznych, powtarzajcie dotychczasowe wybrane w nich karty pracy, ćwiczcie wyszczególnione w nich narządy mowy, wybierzcie stałą porę, aby ćwiczenia były stałym rytuałem dnia. Niech będzie to forma zabawy, aby dziecko było zainteresowane. Pamiętajcie, iż systematyczność w terapii a jest to przynajmniej 15 minut dziennie jest podstawą sukcesu Waszych pociech. Utrwalanie już nabytych umiejętności wpłynie korzystnie na rozwijanie umiejętności językowych.

Polecam do odwiedzania darmowych stron internetowych: mimowa.pl, logopasja.pl, domologo.pl, logopedarybka.pl, logopestka.pl. Znajdziecie tam dużo wesołych zabaw logopedycznych, które można stosować w domu, ćwiczenia narządów mowy, utrwalanie głosek jak równie ważnych ćwiczenia oddechowe.

Proszę , bądźcie Państwo cierpliwi, gdy coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.

Logopeda Cicha Bożena

Logopedyczne zalecenia na wolne dni. Dla wszystkich przedszkolaków, tych uczęszczających i tych nie uczęszczających na zajęcia logopedyczne.

Kwiatkowska Anna