,,Na niebiesko dla AUTYZMU”

#Jesteśmy z wami#

Szanowni Państwo

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody tego dnia mają na celu podniesienie wiedzy i świadomości społecznej na temat autyzmu, uświadomienie potrzeb osób dotkniętych autyzmem i włączania ich w życie społeczne. Prosimy  dzieci, rodziców i nauczycieli o włączenie się do wspólnej akcji on-line: Przyłącz się do akcji  ,,Polska na niebiesko” i  ubierz  się  na  niebiesko.  Wykonaj  niebieskie  ozdoby,  prace  plastyczne,  a  może upiecz niebieskie ciasteczka. Puść wodze fantazji. Zrób zdjęcie i wyślij do szkolnego koordynatora akcji (wozniak-oligo@o2.pl). Kolaż zdjęć z waszych działań zostanie udostępniony na stronie przedszkola oraz na FB Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nidzicy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

Drodzy Rodzice!

W najbliższy czwartek (02.04) zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do tej pory na zajęcia logopedyczne w Kamionku na spotkanie logopedyczne online.

Proszę o kontakt na Messengerze z Panią Anią Kwiatkowską

Drodzy Rodzice!

W związku z Rozporzadzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 obowiązującym od 25 marca zmienia się sposób pracy przedszkola.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ustaliło, że w przypadku przedszkoli nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Prosimy Was Drodzy Rodzice o przybycie do przedszkola w celu odebrania pakietów edukacyjnych (kart pracy oraz wyprawek plastycznych), z których korzystają dzieci podczas pobytu w przedszkolu. Odbiór możliwy jest:

w Lipowcu czwartek – grupa „Sówki“ i „Krasnoludki“ (26.03) w piątek „Motylki“ (27.03) w godz. 9.00-13.00.

w Kamionku – czwartek – grupa „Nutki“ (26.03) w godz. 10.00 – 13.00 w piątek „Rybki“ (27.03) w godz. 10.00-13.00.

Pakiety będą do odebrania w ganeczku przedszkola z zachowaniem higieny osobistej (Prosimy o użycie rękawiczek jednorazowych).

Każdy z wychowawców grup będzie kontaktował się z Państwem za pomocą naszej strony internetowej telefonu i maila lub innego komunikatora funkcjonującego w grupie i przedszkolu.

Od 25.03.2020r. Nauczyciele poszczególnych grup na stronie internetowej przedszkola w zakładce „Praca zdalna“ udostępniają Państwu i Dzieciom propozycje materiałów do pracy w domu, w taki sposób, aby dzieci miały możliwość realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego w kształceniu na odległość. Materiały są udostępniane w taki sposób, aby kształcić konkretne umiejętności dzieci w wieku przedszkolnym.

Dla każdej grupy przedszkolnej został utworzony adres e-mail, za pomocą którego możecie Drodzy Rodzice kontaktować się z wychowawcą swojego dziecka. Adresy te pojawią się w zakładce „Praca zdalna“.

W przypadku pytań oraz wątpliwości prosimy o kontakt z Nauczycielkami grup oraz Dyrekcją Przedszkola.


Kontakt: Dyrektor: 608420095

e-mail: gp.lipowiec@ug.szczytno.pl

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W środę 11.03.2020 Pan premier Mateusz Morawiecki poinformował o podjętej decyzji o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych (w tym przedszkoli) i szkół wyższych na dwa tygodnie W czwartek 12.03.2020r i piątek 13.03.2020r przedszkole zapewnia opiekę, ale nie będzie prowadziło zajęć w przedszkolu.

Od poniedziałku 16.03.2020 r do środy 25.03.2020r przedszkole będzie zamknięte.

Rodzicom pracującym, należy się zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem ( do lat 8) w związku z zamknięciem przedszkola. Wzór oświadczenia jest dostępny na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19

https://www.zus.pl/

KORONAWIRUS: INFORMACJE I ZALECENIA

Prosimy Rodziców o bieżące śledzenie informacji na stronach internetowych:

https://www.gov.pl/web/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://www.wsse.olsztyn.pl/stronaglowna

https://www.wsse.olsztyn.pl/pliki/koronawirus/MEN-koronawirus-27.02.2020.pdf


Szanowni Państwo

w związku z planowaną zmianą obwodów Szkoły Podstawowej z OI nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie dzieci rozpoczynające naukę szkolną w kl. I od dnia 1.09.2019 r. z miejscowości : Lemany, St. Kiejkuty, Marksewo, Zielonka, Wałpusz, Ochódno będą należeć do obwodu Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Natomiast starsi uczniowie z tych samych miejscowości, którzy kontynuują naukę w Szkole Podstawowej z OI nr 2 mają możliwość przejścia do Szkoły Podstawowej nr 6 na zasadzie dobrowolności z zachowaniem prawa do dowozu na takich samych zasadach jak dotychczas.


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Od 01.01.2019 r. opłaty za przedszkole będzie można regulować wpłacając należność na konto:

80 8838 0005 2001 0000 0172 0002

Informację o kwocie do wpłaty otrzymają państwo:

– od nauczyciela w formie pisemnej

– w sekretariacie informację ustną

– telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 89 624 50 13 (oddział Kamionek)

89 622 00 30 (p-le Lipowiec).

Wpłacając należność na konto należy w tytule przelewu umieścić informację:

Opłata należności za przedszkole za miesiąc/rok …………….…… za dziecko ………………………….……………….. grupa ………………………………………

(imię i nazwisko dziecka)                                                                        (nazwa grupy)

Odbiorca przelewu: Gminne Przedszkole w Lipowcu „Jasia i Małgosi”

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Od 01.01.2019 r. opłaty na Radę Rodziców można wpłacać na konto:

05 8838 0005 2001 0100 6460 0001

Wpłacając należność na konto należy w tytule przelewu umieścić informację:

Dobrowolna wpłata na Radę Rodziców na rok szk. ……../…….. za dziecko ………………………….………………..

(imię i nazwisko dziecka)

Odbiorca:

Rada Rodziców Gminnego Przedszkola w Lipowcu „Jasia i Małgosi”

Kolejny certyfikat zdobyty!

Szkoła Wierna Dziedzictwu dla Gminnego Przedszkola

w Lipowcu „Jasia i Małgosi”

Dnia 29.11.2018 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się gala wręczenia certyfikatów Kuratora Oświaty – „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Jesteśmy wśród wyróżnionych szkół i placówek oświatowych!

Różnorodność naszych działań, zaangażowanie dzieci i nauczycieli pozwoliło na poznanie dziedzictwa i historii naszego kraju.

Wiele działań realizowanych było wspólnie z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Najwięcej radości sprawiła dzieciom wycieczka do Warszawy, a w szczególności poznanie historii „Małego Powstańca” i obejrzenie zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Cieszymy się ogromnie i jesteśmy dumni z otrzymanego certyfikatu Kuratora Oświaty.

https://ro.com.pl/szkoly-z-warmii-i-mazur-otrzymaly-specjalne-certyfikaty-to-nagroda-za-przekazywanie-uczniom-naszego-dziedzictwa/01424100

https://www.ko.olsztyn.pl/2018/11/30/wreczenie-certyfikatu-szkola-wierna-dziedzictwu-2/

Barbara Kordek – przedszkolny koordynator programu

Tak świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości!