https://www.facebook.com/watch/?v=1287925818077715
Sprawne paluszki to sprawny języczek
Robimy sałatkę wiosenną! Potrzebny papier, drukarka, nożyczki, klej. Zwracamy uwagę na obrazki z lewej, prawej strony i u góry. Według tego schematu wyszukujemy odpowiednie obrazki i wklejamy je we właściwe miejsce. Powodzenia.

W tym tygodniu swoje święto obchodzą Strażacy! Trochę ćwiczeń rozwijających, aby być jak strażak!





https://view.genial.ly/5e9472b09334740d78b6b02b/presentation-co-slyszysz-na-farmie?fbclid=lwAR2itM1rlb8U2L4QVWTyEOqAey9Bfm13MXCYqh9zeEz9zFNVH7THhULmhNY
https://view.genial.ly/5e95962236fb330dff37ab0c/presentation-jaka-gloske-slyszysz-gra?fbclid=lwAR2qbRAvejdMO2p_H3MACQELmRZc70sTOiFLXyXkurYBM7UdAdpltTPZTs
https://salagier.pl/nowosci/?fbclid=IwAR0eYerVilCIXdU2yKmwTyuw3WGroiL8uJWY9UZxgm6BQvzDxIu3a2gWBbU
https://www.facebook.com/groups/114222542294737/permalink/1056492731401042/
Dodawanie 1-10
Potrenujmy czytanie samogłosek Metodą Krakowską. A dlaczego samogłoski? Ponieważ są one odbierane przez prawą półkulę mózgu i są dla dziecka łatwiejsze. Zapamiętanie dźwięku i obrazu nie jest łatwe – dlatego też, zaczynamy od odczytywania samogłosek.
W związku z epidemią specjaliści zalecają częste mycie i odkażanie rąk. Niestety oba te zabiegi mogą działać bardzo niekorzystnie na nasz naskórek. Domowym sposobem, który zregeneruje naszą skórę dłoni przy okazji redukując lęk i polepszając samopoczucie jest masaż!
Dłoniom naszym i naszych zapracowanych dzieci zrobi dobrze, jeśli po dokładnym umyciu posmarujemy je olejkiem do masażu lub dużą ilością kremu do rąk, a następnie wymasujemy okrężnymi ruchami każdy palec, potem jedną dłonią – grzbiet drugiej, a na koniec głaskając staw nadgarstkowy i przedramię. Masaż odpręża, pobudza krążenie, jest idealnym ćwiczeniem dla uczniów, którzy pracują nad motoryką małą oraz przede wszystkim wspiera więź rodzic – dziecko.
Proszę o skopiowanie linku do przeglądarki aby mieć dostęp do gimnastyki buzi i języka: https://wordwall.net/pl/resource/1016515/%c4%87wiczenia-logopedyczne/gimnastyka-buzi-i-j%c4%99zyka-z-biedronk%c4%85
Propozycja logopedyczna na ten tydzień. Należy pobrać kartę, pokolorować lub narysować śmieszną minkę i wraz ze swoim rysunkiem zaprezentować na fotografii, którą opublikujemy na stronie przedszkola. Miłej zabawy 🙂
Szanowny Rodzicu!
W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju i zarządzeniu dotyczącemu zdalnego nauczania, zwracam się do Państwa o pomoc w opanowaniu umiejętności prawidłowej wymowy dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną. Drodzy Rodzice, zaglądajcie wraz z dziećmi do zeszytów logopedycznych, powtarzajcie dotychczasowe wybrane w nich karty pracy, ćwiczcie wyszczególnione w nich narządy mowy, wybierzcie stałą porę, aby ćwiczenia były stałym rytuałem dnia. Niech będzie to forma zabawy, aby dziecko było zainteresowane. Pamiętajcie, iż systematyczność w terapii a jest to przynajmniej 15 minut dziennie jest podstawą sukcesu Waszych pociech. Utrwalanie już nabytych umiejętności wpłynie korzystnie na rozwijanie umiejętności językowych.
Polecam do odwiedzania darmowych stron internetowych: mimowa.pl, logopasja.pl, domologo.pl, logopedarybka.pl, logopestka.pl. Znajdziecie tam dużo wesołych zabaw logopedycznych, które można stosować w domu, ćwiczenia narządów mowy, utrwalanie głosek jak równie ważnych ćwiczenia oddechowe.

Proszę , bądźcie Państwo cierpliwi, gdy coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.
Logopeda Cicha Bożena
Logopedyczne zalecenia na wolne dni. Dla wszystkich przedszkolaków, tych uczęszczających i tych nie uczęszczających na zajęcia logopedyczne.
Kwiatkowska Anna