Certyfikaty Zielonej Flagi oraz Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej zostały przyznane.

Image-3

W dniu 25 września 2015 r. zostały ostatecznie zatwierdzone aplikacje o certyfikat Zielonej Flagi i Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, które zostały nadesłane rzez placówki przedszkolne i szkoły za rok 2014/15.

Za ubiegły rok szkolny przyznano w sumie 273 certyfikaty, a w tym:

• 100 certyfikatów Zielonej Flagi przyznanych na okres 3 lat

• 135 certyfikatów Zielonej Flagi przyznanych na okres 1 roku

• 38 certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, przyznanych na okres 1 roku

Decyzją Kapituły, placówki, które ubiegały się o certyfikat ZF po okresie 3 lat, otrzymują certyfikat na okres 3 następnych lat.

Wszystkim szkołom i przedszkolom ubiegających się o certyfikaty składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasowa współrace, a szkoły i przedszkola, które otrzymały certyfikat ZF na okres 3 lat zachęcamy do dalszego działania.

Placówki, które nie otrzymały certyfikatów ZF lub LCAE zachęcamy do kontynuowania podejmowanych działań na rzecz ekorozwoju i podjęcia wyzwania w bieżącym roku szkolnym.

Uczestnicy certyfikacji, w podziękowaniu za udział w Programie, otrzymają od Organizatora dyplom Przyjaciół Szkół dla Ekorozwoju.

certyfikat_zf_3_lata_wykaz

Wiosenne kolorowe kanapki

„W drodze po Zieloną Flagę”- nasz „Kodeks Ekologa”

Od lat w naszym przedszkolu propagujemy ekologiczny styl życia. Uczymy nasze dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności, podnosimy ich świadomość  w obszarze ochrony  środowiska. Realizując zasadę 7 – kroków – „W drodze po Zieloną Flagę”-  dzieci wraz z nauczycielami dokonały analizy istniejącego kodeksu ekologa. Wszystkie uwagi i spostrzeżenia zostały uwzględnione w nowym „Kodeksie Ekologa”. Zobowiązaliśmy się do jego przestrzegania:  segregując śmieci, zbierając zużyte baterie, oszczędzając wodę i energię oraz prowadząc zdrowy tryb życia. „Kodeksy ekologa” są zaprezentowane w sposób czytelny dla dzieci, są kolorowe, radosne, umieszczone na tablicach w każdej grupie wiekowej. Codziennie przypominają dzieciom jak dbać i chronić przyrodę wokół nas.

  1. Wiedzą już nawet dzieci, jak ważna jest segregacja śmieci.
  2. Nie śmieć! Wrzucaj śmieci do śmietnika.
  3. Jemy owocy i jarzyny bo to najlepsze witaminy.
  4. Sok warzywny owocowy kolorowy jest i zdrowy.
  5. Energię oszczedzamy, gdy trzeba światło wyłączamy.
  6. Przedszkolna gromada o tym pamięta, że należy szanować las i zwierzęta.
  7. Każdy przedszkolak o tym wie, że wody nie marnuje się.
  8. O zabawie i ćwiczeniach pamiętamy, bo o swoje zdrowie dbamy.

Koordynator: Barbara Kordek

Codziennie zdrowy owoc

Pieczenie Pierniczków

 Robimy sok z warzyw

Robimy sałatkę owocową

Nasze przedszkole zdobyło Certyfikat Międzynarodowy Zielonej Flagi na okres trzech lat . Ogółem w województwie warmińsko-mazurskim certyfikaty otrzymało 82 placówki (w Polsce 210). Najwięcej w Polsce! 18 szkół i przedszkoli z Warmii i Mazur w tym roku otrzymało certyfikat Zielonej Flagi trzeci raz z rzędu, za co dodatkowo Kapituła zadecydowała wyróżnić je przyznaniem certyfikatu na okres kolejnych trzech lat. http://www.wmodn.olsztyn.pl/ocee-aktualnosci/72/82-certyfikaty-dla-warmii-i-mazur.html Lista placówek http://www.fpds.pl/ekocertyfikaty/pl/certyfikaty-lcae-i-zf-2012
„OSZCZĘDZAJ ŚRODOWISKO I UCZ SWOJE DZIECI” Wszyscy ponosimy cząstkę odpowiedzialności za właściwe postępowanie z bateriami po wykorzystaniu zawartej w nich energii. Dzieci z naszego przedszkola zużyte baterie wrzucają do specjalnego pojemnika! I Ty oszczędzasz środowisko i możesz wrzucać baterie do naszego pojemnika.

 

 

Zmiana wielkości czcionki
Wysoki kontrast